Czy wiesz że....

Rwa kulszowa jest zespołem objawów wynikających z ucisku lub podrażnienia nerwu kulszowego bądź korzeni, które go tworzą. Głównym objawem jest ból, czasem uczucie drętwienia, kłucia lub "prąd". W większości przypadków rwa kulszowa spowodowana jest uciskiem krążka międzykręgowego (dysku).

Terapia neurorozwojowa niemowląt i dzieci

     

          Witam wszystkich rodziców. Jeśli jesteście zaniepokojeni stanem rozwoju ruchowego waszej pociechy to jesteście we właściwym miejscu. Nazywam się Marlena Olędzka. Jestem absolwentką Medycznego Studium Zawodowego w Sokołowie Podlaskim gdzie uzyskałam tytuł technika fizjoterapii, następnie obroniłam prace licencjacką na kierunku fizjoterapia w Olsztyńskiej Szkole Wyższej aby wieńcząc prawie 8 lat edukacji zawodowej uzyskać tytuł magistra fizjoterapii na wydziale fizjoterapii w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Praca z dziećmi od początku była moja pasją, dlatego rozwijałam dalej swoje zainteresowania na kursach terapii funkcjonalnej PNF oraz PNF w skoliozach. Ukończenie wielu specjalistycznych kursów miedzy innymi integracja sensoryczna, diagnoza i neurostymulacja rozwoju dziecka, terapia neurorozwojowa NDT-Bobath oraz wielu innych, przyczyniło sie do skupienia mojej pasji na niemowlętach. W swojej pracy wykorzystuję również Taping Medyczny pomocny przy zaburzeniach w obrębie mięśnia i stawu dziecka lub bólach pleców rodzica.

Doświadczenie zdobyte w pracy z dziećmi w wielu placówkach zajmujących się wczesną interwencją i neurorozwojem dziecięcym oraz podczas prowadzenia prywatnej praktyki i fakt iż sama jestem mamą sprawiają, że chętnie stawiam czoła problemom terapeutycznym dzieci i służę wsparciem rodzicom oraz ich pociechom.